
Kisvaszari botrány: halogatják az adatközlést
Ahogy azt korábban megírtuk, kisebb botrány terelte a figyelmet a baranyai községre, amikor egy kisvaszari család kitálalt a településen rejtélyesen eltűnő támogatási pénzekről.
Biztosan megbánta döntését az a kisvaszari család, aki az önkormányzatra íratta át a házát, mivel a cserébe ígért felújítás állításuk szerint végül nem történt meg a támogatási összeg eltűnése miatt, pedig az ingatlanra kihelyezték az EU-s táblát a romák felemelésére szánt támogatásról.
Emiatt összetűzésbe kerültek a polgármesterrel, aki válaszul lefotózta és feljelentette a tudtukon kívül karanténba helyezett családot, amint kimentek a házuk elé a postás autóhoz. A feljelentés következtében végül fejenként 50 ezer forintos bírságot róttak ki rájuk.
A bosszúval felérő feljelentésről és a rejtélyesen eltűnt pénzekről szóló beszámolót aztán igyekezett megcáfolni a kormánypárti bama.hu hírportál, állításuk szerint: „a család házának nyílászáróit is kicserélték a pénzből […] de bojlert, kazánt, mosógépet és hűtőt is kaptak, a festést is elvégezték, valamint kaptak paplanhuzatokat is…”. A gond ezzel csupán az, hogy az épület felújításáról tettek ígéretet a családnak, nem pedig nyílászárók cseréjéről.
A valós állapotok felmérésének céljával érkezett meg a helyszínre Kárpáti Zoltán, a Jobbik választókerületi elnöke, aki eljuttatta hozzánk a helyszínen készített fotóit, amelyek elkeserítő állapotokról adtak tanúbizonyságot.
Az ügyben azóta Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő kiderítette, hogy a 300 fős településen mintegy 200 millió forintból részleges felújításon esett át két épület, emellett felépítettek 7 db, egyenként 40 négyzetméteres kisházat. A romatelep végén felhúzott kisházak négyzetméterára így nagyjából 550-600 ezer forint, miközben Szekszárd belvárosában kb. 350 ezer forintos négyzetméteráron lehet új lakást venni. Ezen felül újabb 240 millióból néhány rövid tanfolyamot tartottak úgy 70 embernek, ez fejenként nagyjából 4 millió forintot jelent.
Hadházy közérdekű adatigénylést nyújtott be a polgármesternek, aki a veszélyhelyzetben halaszthatatlan teendőire hivatkozva 45 nappal tolta ki a válasz határidejét. Mindeközben Hadházy és Kárpáti ismét Kisvaszarra látogattak, ahol kiderítették, hogy a botrány óta a településen volt krumpliosztás is, természetesen csak azok számára, akik nem bírálták a falu vezetőjét.