Várjuk minden nap Pécs legújabb hírportálján! Rovatainkban megtalálja a város, az ország, és a nagyvilág híreit!

Indul a focivébé, itt a menetrend

Az oroszországi foci-vb ma délután kezdődik. Két hétig a csoportmeccseken drukkolhatunk, majd újabb két hét, és az egyenes kieséses szakaszban már nincs lehetőség a javításra.

Ma délután magyar idő szerint 17 órakor hivatalosan is elkezdődik a labdarúgó világbajnokság. Csütörtökön egy mérkőzést rendeznek: a házigazda orosz válogatott Szaúd-Arábiát fogadja Moszkvában, a Luzsnyiki Stadionban.

Az első igazán nagy rangadóra csak holnapig kell várni: Portugália Spanyolországgal találkozik. A világbajnoki címvédő Németország először vasárnap lép pályára és Mexikó válogatottjával csap össze.

A nyolc darab négycsapatos csoportban mindenki mindenkivel egyszer játszik, a csoport első két helyezettje jut a legjobb tizenhat gárda közé. Innentől pedig egyenes kieséses rendszerben folynak tovább a küzdelmek. A döntőt július 15-én, vasárnap délután 5 órakor játsszák ugyancsak a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.
A menetrend

A-csoport:

Június 14., csütörtök:

17:00: Oroszország – Szaúd-Arábia (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 15., péntek:

14:00: Egyiptom – Uruguay (Jekatyerinburg)

Június 19., kedd:

20:00: Oroszország – Egyiptom (Szentpétervár)

Június 20., szerda:

17:00: Uruguay – Szaúd-Arábia (Rosztov)

Június 25., hétfő:

16:00: Uruguay – Oroszország (Szamara)
16:00: Szaúd-Arábia – Egyiptom (Volgográd)

 

B-csoport:

Június 15., péntek:

17:00: Marokkó – Irán (Szentpétervár)
20:00: Portugália – Spanyolország (Szocsi)

Június 20., szerda:

14:00: Portugália – Marokkó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: Irán – Spanyolország (Kazany)

Június 25., hétfő:

20:00: Spanyolország – Marokkó (Kalinyingrád)
20:00: Irán – Portugália (Szaranszk)

 

C-csoport:

Június 16., szombat:

12:00: Franciaország – Ausztrália (Kazany)
18:00: Peru – Dánia (Szaranszk)

Június 21., csütörtök:

14:00: Franciaország – Peru (Jekatyerinburg)
17:00: Dánia – Ausztrália (Szamara)

Június 26., kedd:

16:00: Dánia – Franciaország (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
16:00: Ausztrália – Peru (Szocsi)

 

D-csoport:

Június 16., szombat:

15:00: Argentína – Izland (Moszkva, Szpartak Stadion)
21:00: Horvátország – Nigéria (Kalinyingrád)

Június 21., csütörtök:

20:00: Argentína – Horvátország (Nyizsnyij Novgorod)

Június 22., péntek:

17:00: Nigéria – Izland (Volgográd)

Június 26., kedd:

20:00: Izland – Horvátország (Rosztov)
20:00: Nigéria – Argentína (Szentpétervár)

 

E-csoport:

Június 17., vasárnap:

14:00: Costa Rica – Szerbia (Szamara)
20:00: Brazília – Svájc (Rosztov)

Június 22., péntek:

14:00: Brazília – Costa Rica (Szentpétervár)
20:00: Szerbia – Svájc (Kalinyingrád)

Június 27., szerda:

20:00: Szerbia – Brazília (Moszkva, Szpartak Stadion)
20:00: Svájc – Costa Rica (Nyizsnyij Novgorod)

 

F-csoport:

Június 17., vasárnap:

17:00: Németország – Mexikó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 18., hétfő:

14:00: Svédország – Koreai Köztársaság (Nyizsnyij Novgorod)

Június 23., szombat:

17:00: Németország – Svédország (Szocsi)
20:00: Koreai Köztársaság – Mexikó (Rosztov)

Június 27., szerda:

16:00: Mexikó – Svédország (Jekatyerinburg)
16:00: Koreai Köztársaság – Németország (Kazany)

 

G-csoport:

Június 18., hétfő:

17:00: Belgium – Panama (Szocsi)
20:00: Tunézia – Anglia (Volgográd)

Június 23., szombat:

14:00: Belgium – Tunézia (Moszkva, Szpartak Stadion)

Június 24., vasárnap:

14:00: Anglia – Panama (Nyizsnyij Novgorod)

Június 28., csütörtök:

20:00: Anglia – Belgium (Kalinyingrád)
20:00: Panama – Tunézia (Szaranszk)

 

H-csoport:

Június 19., kedd:

14:00: Lengyelország – Szenegál (Moszkva, Szpartak Stadion)
17:00: Kolumbia – Japán (Szaranszk)

Június 24., vasárnap:

17:00: Japán – Szenegál (Jekatyerinburg)

20:00: Lengyelország – Kolumbia (Kazany)

Június 28., csütörtök:

16:00: Szenegál – Kolumbia (Szamara)
16:00: Japán – Lengyelország (Volgográd)

 

Nyolcaddöntők:

Június 30., szombat:

16:00: C1 – D2 (Kazany)
20:00: A1 – B2 (Szocsi)

Július 1., vasárnap:

16:00: B1 – A2 (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: D1 – C2 (Nyizsnyij Novgorod)

Július 2., hétfő:

16:00: E1 – F2 (Szamara)
20:00: G1 – H2 (Rosztov)

Július 3., kedd.:

16:00: F1 – E2 (Szentpétervár)
20:00: H1 – G2 (Moszkva, Szpartak Stadion)

 

Negyeddöntők:

Július 6., péntek:

16:00: A1/B2 – C1/D2 (Nyizsnyij Novgorod) (1. negyeddöntő)
20:00: E1/F2 – G1/H2 (Kazany) (2. negyeddöntő)

Július 7., szombat:

16:00: F1/E2 – H1/G2 (Szamara) (3. negyeddöntő)
20:00: B1/A2 – D1/C2 (Szocsi) (4. negyeddöntő)

 

Elődöntők:

Július 10., kedd:

20:00: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese (Szentpétervár)

Július 11., szerda:

20:00: 4. negyeddöntő győztese – 3. negyeddöntő győztese (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

 

Bronzmérkőzés:

Július 14., szombat:

16:00: Az elődöntő vesztesei (Szentpétervár)

 

Döntő:

Július 15., vasárnap:

17:00: Az elődöntő győztesei (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
 

Pécs

Az utóbbi negyedévben csaknem ezer, az idei évben összesen több mint 2400 kilakoltatás történt - összegezte az adatokat az atv.hu.

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar honlapján közölt adatok szerint csak július óta 919 kilakoltatás történt, míg a moratórium májusi lejártát követően összesen 2274 esetben jártak el a hatóságok.

Több tízezer ember életét tették tönkre, a Jobbik kárpótlást követel. Az Alkotmánybíróság döntéssel egyértelművé vált: a magyar kormány az emberi jogok védelméről szóló nemzetközi szerződést is megszegve vette el a rokkantnyugdíjasok juttatásainak nagy részét.

Bana Tibor, a Jobbik alelnöke, az Országgyűlés Európai ügyek bizottságának alelnöke tartott sajtótájékoztatót arról a határozati javaslatról, amit múlt héten terjesztett be három jobbikos képviselő, de a korrupcióban lubickoló kormánytöbbség természetesen leszavazta.

A bölcsődei ellátás díjának, a helyi közösségi közlekedés jegy- és bérletárainak, valamint a közterületi parkolás díjainak emeléséről döntött a pécsi közgyűlés csütörtökön.

És ez csak egy biztosító... Június első napjaiban országszerte csaptak le viharok, sok helyen komoly károkat okozva. A leginkább érintett település Pécs, ahonnan közel 200 alkalommal jelentettek kárt.

Devizahitelesek

Közben a fideszesek megszavazták több tízezer magyar család kilakoltatását

Most megvolt hozzá a bátorságuk. A beadvány egyik legfontosabb követelése az volt, hogy a végrehajtási eljárások 2019. december 31-ig felfüggesztésre kerüljenek, ezzel elegendő időt biztosítva az Országgyűlésnek arra, hogy a szükséges adósmentő, és hitelválság-kezelő jogszabályokat megalkossa.

A Jobbik új eszközöket vetne be a kilakoltatások ellen

Z. Kárpát Dániel a Jobbik alelnöke hétfői budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy pártja a régiek mellett új módszerekkel is küzdene a devizakárosultak kilakoltatásai ellen, amik a választások után, a kilakoltatási moratórium végével újult erővel folytatódnak.

Belföld

"Innen üzenem rokonaimnak, barátaimnak, a Jobbik tagjainak, szimpatizánsainak, az ellenzéki gondolkodású magyaroknak és az egész társadalomnak, hogy nincsen szeretőm, nem csalom meg a feleségemet, boldog házasságban élünk és neveljük gyermekünket" - írja a kormánypárti propagandamédia újabb mélypontjára reagálva Sneider Tamás, a Jobbik elnöke.

Az elmúlt hetekben tömegesen keresték meg a Jobbikot a lakosság részéről a fúrt és ásott kutak bejelentésével kapcsolatos anyagi terhek vonatkozásában. A jelenleg hatályos törvények értelmében ugyanis súlyos anyagi kötelezettséget jelent annak a közel 1 millió honfitársunknak a kutak bejelentése, akik ezt még nem tették meg. A kutak bemérését végző cégek átlagoson 25 ezer forintért végzik el azokat a méréseket és tervdokumentációkat, amelyek után még ötezer forintos illetéket is fizetni kell.

Több tízezer ember életét tették tönkre, a Jobbik kárpótlást követel. Az Alkotmánybíróság döntéssel egyértelművé vált: a magyar kormány az emberi jogok védelméről szóló nemzetközi szerződést is megszegve vette el a rokkantnyugdíjasok juttatásainak nagy részét.

Bana Tibor, a Jobbik alelnöke, az Országgyűlés Európai ügyek bizottságának alelnöke tartott sajtótájékoztatót arról a határozati javaslatról, amit múlt héten terjesztett be három jobbikos képviselő, de a korrupcióban lubickoló kormánytöbbség természetesen leszavazta.

A Jobbik szóvivője, Szilágyi György országgyűlési képviselő szerint az 1956-os szabadságharc a mai napig tart és a „mai napig vívjuk a kommunistákkal szemben”. Erről a Fidesz Lendvay utcai székháza előtt beszélt vasárnap délelőtt tartott sajtótájékoztatóján.

Életmód

Tizenkét produkcióval - köztük gengszterkomédiával, operettel, illetve a L'art pour l'art Társulat estjével - várja a nagyközönséget június 21. és augusztus 4. között a Pécsi Nyári Színház a baranyai megyeszékhelyen.

Színes, izgalmas kiállításokkal, előadásokkal és foglalkozásokkal várják a régészet napján, szombaton a látogatókat Pécsen, a Janus Pannonius Múzeumban (JPM).

Sport

Bejelentették, a nagy múltú PMFC-t működtető Zrt.-nél elfogyott a baranyai csapatra szánt pénz, mindenki mehet, amerre akar.

Az oroszországi foci-vb ma délután kezdődik. Két hétig a csoportmeccseken drukkolhatunk, majd újabb két hét, és az egyenes kieséses szakaszban már nincs lehetőség a javításra.

pecsitukor.hu - Pécs új hírportálja

Kövessen minket a Facebook-on is!

Küldjön nekünk hírt!: ugyelet@pecsitukor.hu

 

 

 

 

Kedves Olvasóink!

Az Alkotmánybíróság döntése szerint az internetes oldalak akkor is felelősek a kommentjeikben elkövetett jogsértésekért, ha azokról nem is tudnak.
Az internetes oldalon közzétett kommentek tartalmáért az oldal akkor is felel, ha üzemeltetőinek nem volt tudomása a jogsértő tartalomról,
vagy a sértett kívánságára azonnal el is távolította, illetve moderálta azokat.

A Pécsitükör szerkesztősége ezt a döntést az alapvető emberi jognak számító szabad véleménynyilvánítás súlyos korlátozásának tartja.

Olvasóinknak a továbbiakban a Pécsitükör Facebook oldalán van lehetőségük a hozzászólásra.