Várjuk minden nap Pécs legújabb hírportálján! Rovatainkban megtalálja a város, az ország, és a nagyvilág híreit!

Indul a focivébé, itt a menetrend

Az oroszországi foci-vb ma délután kezdődik. Két hétig a csoportmeccseken drukkolhatunk, majd újabb két hét, és az egyenes kieséses szakaszban már nincs lehetőség a javításra.

Ma délután magyar idő szerint 17 órakor hivatalosan is elkezdődik a labdarúgó világbajnokság. Csütörtökön egy mérkőzést rendeznek: a házigazda orosz válogatott Szaúd-Arábiát fogadja Moszkvában, a Luzsnyiki Stadionban.

Az első igazán nagy rangadóra csak holnapig kell várni: Portugália Spanyolországgal találkozik. A világbajnoki címvédő Németország először vasárnap lép pályára és Mexikó válogatottjával csap össze.

A nyolc darab négycsapatos csoportban mindenki mindenkivel egyszer játszik, a csoport első két helyezettje jut a legjobb tizenhat gárda közé. Innentől pedig egyenes kieséses rendszerben folynak tovább a küzdelmek. A döntőt július 15-én, vasárnap délután 5 órakor játsszák ugyancsak a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.
A menetrend

A-csoport:

Június 14., csütörtök:

17:00: Oroszország – Szaúd-Arábia (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 15., péntek:

14:00: Egyiptom – Uruguay (Jekatyerinburg)

Június 19., kedd:

20:00: Oroszország – Egyiptom (Szentpétervár)

Június 20., szerda:

17:00: Uruguay – Szaúd-Arábia (Rosztov)

Június 25., hétfő:

16:00: Uruguay – Oroszország (Szamara)
16:00: Szaúd-Arábia – Egyiptom (Volgográd)

 

B-csoport:

Június 15., péntek:

17:00: Marokkó – Irán (Szentpétervár)
20:00: Portugália – Spanyolország (Szocsi)

Június 20., szerda:

14:00: Portugália – Marokkó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: Irán – Spanyolország (Kazany)

Június 25., hétfő:

20:00: Spanyolország – Marokkó (Kalinyingrád)
20:00: Irán – Portugália (Szaranszk)

 

C-csoport:

Június 16., szombat:

12:00: Franciaország – Ausztrália (Kazany)
18:00: Peru – Dánia (Szaranszk)

Június 21., csütörtök:

14:00: Franciaország – Peru (Jekatyerinburg)
17:00: Dánia – Ausztrália (Szamara)

Június 26., kedd:

16:00: Dánia – Franciaország (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
16:00: Ausztrália – Peru (Szocsi)

 

D-csoport:

Június 16., szombat:

15:00: Argentína – Izland (Moszkva, Szpartak Stadion)
21:00: Horvátország – Nigéria (Kalinyingrád)

Június 21., csütörtök:

20:00: Argentína – Horvátország (Nyizsnyij Novgorod)

Június 22., péntek:

17:00: Nigéria – Izland (Volgográd)

Június 26., kedd:

20:00: Izland – Horvátország (Rosztov)
20:00: Nigéria – Argentína (Szentpétervár)

 

E-csoport:

Június 17., vasárnap:

14:00: Costa Rica – Szerbia (Szamara)
20:00: Brazília – Svájc (Rosztov)

Június 22., péntek:

14:00: Brazília – Costa Rica (Szentpétervár)
20:00: Szerbia – Svájc (Kalinyingrád)

Június 27., szerda:

20:00: Szerbia – Brazília (Moszkva, Szpartak Stadion)
20:00: Svájc – Costa Rica (Nyizsnyij Novgorod)

 

F-csoport:

Június 17., vasárnap:

17:00: Németország – Mexikó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 18., hétfő:

14:00: Svédország – Koreai Köztársaság (Nyizsnyij Novgorod)

Június 23., szombat:

17:00: Németország – Svédország (Szocsi)
20:00: Koreai Köztársaság – Mexikó (Rosztov)

Június 27., szerda:

16:00: Mexikó – Svédország (Jekatyerinburg)
16:00: Koreai Köztársaság – Németország (Kazany)

 

G-csoport:

Június 18., hétfő:

17:00: Belgium – Panama (Szocsi)
20:00: Tunézia – Anglia (Volgográd)

Június 23., szombat:

14:00: Belgium – Tunézia (Moszkva, Szpartak Stadion)

Június 24., vasárnap:

14:00: Anglia – Panama (Nyizsnyij Novgorod)

Június 28., csütörtök:

20:00: Anglia – Belgium (Kalinyingrád)
20:00: Panama – Tunézia (Szaranszk)

 

H-csoport:

Június 19., kedd:

14:00: Lengyelország – Szenegál (Moszkva, Szpartak Stadion)
17:00: Kolumbia – Japán (Szaranszk)

Június 24., vasárnap:

17:00: Japán – Szenegál (Jekatyerinburg)

20:00: Lengyelország – Kolumbia (Kazany)

Június 28., csütörtök:

16:00: Szenegál – Kolumbia (Szamara)
16:00: Japán – Lengyelország (Volgográd)

 

Nyolcaddöntők:

Június 30., szombat:

16:00: C1 – D2 (Kazany)
20:00: A1 – B2 (Szocsi)

Július 1., vasárnap:

16:00: B1 – A2 (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: D1 – C2 (Nyizsnyij Novgorod)

Július 2., hétfő:

16:00: E1 – F2 (Szamara)
20:00: G1 – H2 (Rosztov)

Július 3., kedd.:

16:00: F1 – E2 (Szentpétervár)
20:00: H1 – G2 (Moszkva, Szpartak Stadion)

 

Negyeddöntők:

Július 6., péntek:

16:00: A1/B2 – C1/D2 (Nyizsnyij Novgorod) (1. negyeddöntő)
20:00: E1/F2 – G1/H2 (Kazany) (2. negyeddöntő)

Július 7., szombat:

16:00: F1/E2 – H1/G2 (Szamara) (3. negyeddöntő)
20:00: B1/A2 – D1/C2 (Szocsi) (4. negyeddöntő)

 

Elődöntők:

Július 10., kedd:

20:00: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese (Szentpétervár)

Július 11., szerda:

20:00: 4. negyeddöntő győztese – 3. negyeddöntő győztese (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

 

Bronzmérkőzés:

Július 14., szombat:

16:00: Az elődöntő vesztesei (Szentpétervár)

 

Döntő:

Július 15., vasárnap:

17:00: Az elődöntő győztesei (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
 

Pécs

A Magnus Aircraft Zrt. repülőgépgyára a nyár végére elkészül a pécs-pogányi repülőtér szomszédságában - közölte Boros László vezérigazgató a beruházás helyszínén megtartott bokrétaünnepen szerdán újságírókkal.

Jogerősen tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Pécsi ítélőtábla szerdán azt a férfit, akit egy hajléktalan megölésével, valamint azzal vádoltak, hogy társaival több mint egy tucat betörést, rablást követett el 2013-ban és 2014-ben Baranyában - tájékoztatta a táblabíróság az MTI-t.

A szerdától induló permetezésekre az éjjeli órákban kerül sor, 00:00 órától hajnal 6:00-ig. A BIOKOM kéri az érintett lakosságot a szükséges intézkedések elvégzésére, pl.: ablakok becsukása, növények letakarása, szabadban száradó ruhák beszedése stb.

Többen is felhívták az elmúlt napokban Mellár Tamást, aki azzal vált a hírek főszereplőjévé, hogy a Párbeszéd-frakcióba beülve megmenti annak létét. Szabó Tímea, a képviselőcsoport vezetője azt állította, más baloldali , elsősorban liberális ellenzéki politikusok le akarták beszélni Mellárt a csatlakozásról.

Felkészült a kritikákra, de nem tartja árulásnak Mellár Tamás független parlamenti képviselő azt, hogy beszáll Párbeszéd párt országgyűlési frakciójába.

Devizahitelesek

Közben a fideszesek megszavazták több tízezer magyar család kilakoltatását

Most megvolt hozzá a bátorságuk. A beadvány egyik legfontosabb követelése az volt, hogy a végrehajtási eljárások 2019. december 31-ig felfüggesztésre kerüljenek, ezzel elegendő időt biztosítva az Országgyűlésnek arra, hogy a szükséges adósmentő, és hitelválság-kezelő jogszabályokat megalkossa.

A Jobbik új eszközöket vetne be a kilakoltatások ellen

Z. Kárpát Dániel a Jobbik alelnöke hétfői budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy pártja a régiek mellett új módszerekkel is küzdene a devizakárosultak kilakoltatásai ellen, amik a választások után, a kilakoltatási moratórium végével újult erővel folytatódnak.

Belföld

Még szombaton történt, hogy Hort és Csány közötti vasúti átjáróban az ott közlekedő tehervonat elé vetette magát egy asszony négyéves unokájával. Mindketten meghaltak.

Jól indul a 2018-2022-es parlamenti évad. Z. Kárpát Dániel gyakorlatilag üres kormánypárti széksorok előtt volt kénytelen elmondani a napirend utáni beszédét. Ezzel a nemes gesztussal kezdte meg a munkáját a negyedik Orbán-kormány.

A baranyai lány nem tudta, hogy terhes. A történetről az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldala számolt be: „Nem várt fordulat lepte meg bajtársainkat Baranya megyében.”

Kifizethetetlen: átlag 149 ezer forint egy budapesti albérlet. Ellenzéki pártok a Jobbikkal az élen évek óta szorgalmazzák, hogy a kormány indítson nagyszabású bérlakás-építési programot, de hiába.

Szétrohadt, rozsdaette mentőautóról szóló videót tett közzé tegnap Facebook oldalán a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége. Ezekkel a kocsikkal kellene súlyos beteg, gyors segítségre szoruló emberekért menni. Az Országos Mentőszolgálat vezetése szerint azonban ez egyáltalán nem veszélyes.

Életmód

Tizenkét produkcióval - köztük gengszterkomédiával, operettel, illetve a L'art pour l'art Társulat estjével - várja a nagyközönséget június 21. és augusztus 4. között a Pécsi Nyári Színház a baranyai megyeszékhelyen.

Színes, izgalmas kiállításokkal, előadásokkal és foglalkozásokkal várják a régészet napján, szombaton a látogatókat Pécsen, a Janus Pannonius Múzeumban (JPM).

Sport

Nem adták meg a pécsiek gólját az utolsó előtti fordulóban, a tabellán átvette a vezetést a Mészáros Lőrinc üzlettársa által támogatott csapat. A szurkolók összetűzésbe kerültek a rendőrökkel.

A stadionokra költött súlyos milliárdok tekintetében még kínosabb: ingyen buszoztatás és ingyenjegy is jár, csak valaki menjen már a kupadöntőre szurkolni a Felcsútnak

pecsitukor.hu - Pécs új hírportálja

Kövessen minket a Facebook-on is!

Küldjön nekünk hírt!: ugyelet@pecsitukor.hu

 

 

 

 

Kedves Olvasóink!

Az Alkotmánybíróság döntése szerint az internetes oldalak akkor is felelősek a kommentjeikben elkövetett jogsértésekért, ha azokról nem is tudnak.
Az internetes oldalon közzétett kommentek tartalmáért az oldal akkor is felel, ha üzemeltetőinek nem volt tudomása a jogsértő tartalomról,
vagy a sértett kívánságára azonnal el is távolította, illetve moderálta azokat.

A Pécsitükör szerkesztősége ezt a döntést az alapvető emberi jognak számító szabad véleménynyilvánítás súlyos korlátozásának tartja.

Olvasóinknak a továbbiakban a Pécsitükör Facebook oldalán van lehetőségük a hozzászólásra.